Egyenletrendszer megoldásai?


2x+y=13

x*y=18


Valaki le tudná vezetni?

Köszönöm!



2018. febr. 7. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezed az y-ot y=13-2x

És behelyettesítesz a másodikba: x*(13-2x)=18

Innen pedig tuti menni fog.

2018. febr. 7. 17:07
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

y=13-2x az elso egyenletbol

Behelyettesitve a masodikba x*(13-2x)=18 felbontod a zarojelet, kijon egy masodfoku egyenlet, annak ket megoldasa lesz, azok lesznek az x-ek es mindkettot visszahelyettesited a 2x+y=13 egyenletbe es megkapd a ket y-t.

2018. febr. 7. 17:10
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek.

Tudtam, hogy kell megcsinálni magát a feladattípust, de egyszerűen nem jöttek ki a számok, amik a megoldásban. Sokadjára átnézve rájöttem hol rontottam el...

2018. febr. 7. 17:22