2x+y=13
x*y=18
Valaki le tudná vezetni?
Köszönöm!
2018. febr. 7. 16:56
1/3 anonim válasza:
Kifejezed az y-ot y=13-2x
És behelyettesítesz a másodikba: x*(13-2x)=18
Innen pedig tuti menni fog.
2/3 anonim válasza:
y=13-2x az elso egyenletbol
Behelyettesitve a masodikba x*(13-2x)=18 felbontod a zarojelet, kijon egy masodfoku egyenlet, annak ket megoldasa lesz, azok lesznek az x-ek es mindkettot visszahelyettesited a 2x+y=13 egyenletbe es megkapd a ket y-t.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek.
Tudtam, hogy kell megcsinálni magát a feladattípust, de egyszerűen nem jöttek ki a számok, amik a megoldásban. Sokadjára átnézve rájöttem hol rontottam el...
2018. febr. 7. 17:22