Sziasztok,a következő lineáris egyenletrendszer megoldása nehézséget okozott. Valaki tudna segíteni? :)2018. febr. 6. 15:35
1/1 sharkxxx válasza:
1x-2y+3z=1
2x-4y+az=3
1x-2y=1-3z
2x-4y=3-az
1x-2y=1-3z
2(1x-2y)=3-az
1x-2y=1-3z
1x-2y=(3-az)/2
1 - 3z = (3 - az)/2
1 = (3 - az)/2 + 3z
1 = 3/2 - az/2 + 3z
1 - 3/2 = - az/2 + 3z
2*1/2 - 3/2 = - az/2 + 2*3z/2
2/2 - 3/2 = - az/2 + 6z/2
(2 - 3)/2 = (- az + 6z)/2
2 - 3 = - az + 6z
-1 = 6z - az
-1 = z(6 - a)
-1/z = 6 - a
-1/z - 6 = - a
1/z + 6 = a
a = 1/z + 6
Mivel "a" eleme R-nek, ezért "z" csak 1, 0 vagy -1 lehet.
z = 1
a = 1/z + 6
a = 1/1 + 6
a = 1 + 6
a = 7
z = 0
a = 1/z + 6
a = 1/0 + 6
a = 0 + 6
a = 6
z = -1
a = 1/z + 6
a = 1/-1 + 6
a = -1 + 6
a = 5