Hogy jött ki az eredmény ennél a skaláris szorzatnál?


(-20i-30k)*(-0,6i+0,8k)

Az eredmény 24, de engem az érdekelne, hogy milyen szabályok alapján jött ki?


2010. jún. 9. 13:34
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsi...a megoldas -24
2010. jún. 9. 13:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első vektornak és a második vektornak is van hossza (Más néven abszolút értéke).

A két vektor bezár egy szöget is. Ennek van veszed a koszinuszát. Ezt a három értéket kell összeszorozni.

2010. jún. 9. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Az abszolút érték: [a]= gyök alatt x2 + y2


gyök alatt (-20)2 + (-30)2= gyök alatt 400 + 900 = 36.05

Gyök alatt (-0.6)2 + (0.8)2 = gyök alatt 0.36 + 0.64 = 1

A vektorok bezárt szögeinek koszinusza - 0.6657

2010. jún. 9. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha így van megadva, akkor egyszerűen koordinátánként összeszorzod: (-20)*(-0,6)+(-30)*(0,8)= -12, tehát hibás a megoldás.
2010. jún. 10. 17:06