Matek érettségin a 2-ből miért csak 1 pont jár azért, ha egy x=valami helyen felvett helyettesítési értéket behelyettesítéssel számolok ki? hogyan lehetne még?


2018. márc. 3. 17:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Mikor adnák meg a két pontot?
2018. márc. 4. 09:20
 12/18 A kérdező kommentje:
De leírtam az első válaszaim között, de köszönöm, nem olyan extra az a feladat, összesen 2 pont :'D azóta rájöttem, csak azt hittem, NEM ELÉG
2018. márc. 4. 10:52
 13/18 A kérdező kommentje:

De Istenem, ha nektek ennyire fontos, akkor tessék :"DDDD

[link]

szó szerint ezt írtam le, de mindegy, és amúgy is már meg van oldva a gond... Jesus

2018. márc. 4. 10:55
 14/18 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as 52%-os, nem csak nekem vannak szövegértési gondjaim, úgy néz ki. :) Nálam ott le lett zárva a gond, hogy a #2, saját válaszom után a 3-as megerősített abban, amit gondoltam.
2018. márc. 4. 11:00
 15/18 anonim ***** válasza:
64%
Na igen, a linkelt kép megerősíti azt, amit a 2. megjegyzésedben írtál. Egy ilyen függvénynél tényleg reális az, hogy valaki elszámolja.
2018. márc. 4. 11:51
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát ebből még mindig nem derült ki, hogy a teljes feladatra jár a 2 pont vagy csak az a) pontra.


Egyébként az a) feladatot behelyettesítéssel tudod csak megoldani, hiszen azt kéri a feladat! Gondolom azért adhattak rá kevesebb pontot, mert rosszul írtad fel vagy elszámoltál valamit. A megoldás ez lenne:


f(5) = (5-1)^2-4 = 16-4 = 12

2018. márc. 4. 14:21
 17/18 anonim ***** válasza:
Pontosabban az amit a #2 válaszban írtál (-5-tel). Akkor nem tudom miért jár rá kevesebb pontot, mert az a) pont kifejezetten ezt kéri. Kicsit átverés gyanús a feladat.
2018. márc. 4. 14:24
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem, szó sincs arról, hogy kevesebb pont járna érte, én értettem félre. Nem 'kaptam' kevesebb pontot, senki nem pontozta le, itthon fogtam és megcsináltam egy matek érettségit. És közben nézegettem a javító útmutatót is, és nem volt egyértelmű. De közben rájöttem, ahogy többen meg is erősítettek benne.
2018. márc. 5. 18:57
1 2