Hogy kell kiszámolni a fizika lassulást? - a többi a leírásban


Kaptunk egy feladatot órán, de sajnos fogalmam sincs, hogy hogyan kéne megcsinálni... Segítenétek?


A feladat:

Egy autó 60 km/h sebességgel ütközik a falnak. 1,5 méteres deformáció keletkezik a járműben. (1,5 méter alatt állt meg)


-Mennyi idegi tartott az ütközés?

-Mekkora az átlagos lassulás?


Köszönök mindenféle segítséget.



2018. febr. 28. 10:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Tehát van egy test, amely 60 km/h óra sebességről 0-ra lassult, és közben 1,5 métert tett meg. Számoljuk ki először, mennyi ideig tartott a lasulás! Ha feltételezzük, hogy a lassulás egyenketes volt, akkor az átlagsebesség 30 km/h volt. Ezt érdemes átváltani m/s egységre. 30 km/h = 25/3 m/s


t = s / v = 3/2 m / 25/3 m/s = 9/50 s = 0,18 s


A lassulás képlete:

a = Δv / Δt = (-50/3) m/s / (9/50) s = -(2500/27) m/s² = -92,6 m/s²

2018. febr. 28. 11:14