Coloumb törvényével ezt a feladatot hogy kell megoldani F=tíz a mínusz harmadikon N r=1 méter Q=? mennyi lesz a Q és hogy kell kiszámolni?


2018. febr. 11. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy én vagyok hülye,de Coloumb törvénye két ponttöltés között fellépő kölcsönhatás nagyságát mutatja meg. Abban az esetben ha egy Q van akkor behelyesíttesz ebbe a képletbe:F=k×((Q1×Q2)/r^2) (k az egy állandó). Ahol Q1=Q2.

Mellesleg ez nem jó kategória.

2018. febr. 11. 11:59
 2/2 anonim ***** válasza:
k=8,98×10^9
2018. febr. 11. 12:12