A megoldás, hogy nincs R megoldás...miért? Segítenétek? Köszönöm:)2018. febr. 17. 17:23
1/3 anonim válasza:
Ha 'a' nemnegatív valós szám, akkor valóban nincs megoldás, mert
gyök(x^2+1)>gyök(x^2) = |x| > x-pozitív szám.
Egy számból kivonva egy pozitív számot az biztos, hogy kisebb lesz, mint a szám abszolút értéke.
Ha 'a' lehet negatív is, akkor pl a=-1-re
gyök(x^2+1) = x+1
egyenletet az x=0 kielégíti.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2018. febr. 17. 20:20
3/3 anonim válasza:
Ez egy viszonylag egyszerű paraméteres egyenlet.
Ha a=0, akkor nyilván nincs valós megoldás.
Ha a>0, akkor szintén nincs. Itt x>=a feltétellel kell négyzetre emelni, és vizsgálni a megoldást a feltétellel.
Ha a<0, akkor pedig van megoldás, mégpedig minden negatív a érték esetén:
x=(a^2-1)/(2a)