A megoldás, hogy nincs R megoldás...miért? Segítenétek? Köszönöm:)

2018. febr. 17. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha 'a' nemnegatív valós szám, akkor valóban nincs megoldás, mert


gyök(x^2+1)>gyök(x^2) = |x| > x-pozitív szám.


Egy számból kivonva egy pozitív számot az biztos, hogy kisebb lesz, mint a szám abszolút értéke.


Ha 'a' lehet negatív is, akkor pl a=-1-re


gyök(x^2+1) = x+1

egyenletet az x=0 kielégíti.

2018. febr. 17. 19:41
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2018. febr. 17. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy viszonylag egyszerű paraméteres egyenlet.

Ha a=0, akkor nyilván nincs valós megoldás.

Ha a>0, akkor szintén nincs. Itt x>=a feltétellel kell négyzetre emelni, és vizsgálni a megoldást a feltétellel.

Ha a<0, akkor pedig van megoldás, mégpedig minden negatív a érték esetén:

x=(a^2-1)/(2a)

2018. febr. 18. 09:52