2016. aug. 30. 11:36
1/4 tatyesz válasza:
1+i√3=e^(iπ/3)
1-i√3=e^(-iπ/3)
(1+i√3)^n + (1-i√3)^n = 2^n
e^(inπ/3) + e^(-inπ/3) = 2^n /:2
[e^(inπ/3) + e^(-inπ/3)]/2 = 2^(n-1)
Mivel (e^(ix) + e^(-ix))/2 = cosx
cos(nπ/3) = 2^(n-1)
Innentől megy?
2/4 tatyesz válasza:
Bocs, ezt egy kicsit benéztem.
1+i√3=2e^(iπ/3)
1-i√3=2e^(-iπ/3)
(1+i√3)^n + (1-i√3)^n = 2^n
2^n ⋅ e^(inπ/3) + 2^n ⋅ e^(-inπ/3) = 2^n /:2^(n+1)
[e^(inπ/3) + e^(-inπ/3)] = 1/2
Mivel (e^(ix) + e^(-ix))/2 = cosx
cos(nπ/3) = 1/2
Innentől megy?
3/4 A kérdező kommentje:
Nem tanultam ezt az átalakítási módot... Enélkül nem lehetséges?
2016. aug. 30. 13:40
4/4 dq válasza:
Mindkét izének a 3. hatványa valós.
Megnézed n=1,2,3-ra hogy igaz-e, és megnézed, hogy mi történik, ha n-t hárommal növeled.