16
32
48
56
2015. febr. 27. 18:27
1/3 anonim válasza:
Meddig jutottal el a feladattal, valamelyik ismeretlent megtalaltad mar?
2/3 anonim válasza:
Átrendezzük az egyenletet:
x=3,5-10/y+3z
Ennek akkor lesz megoldása, hogyha 10/y "valami egész öt tized" alakú. Ilyen alakú csak y=4 esetén lesz. Ha y=4, akkor így módosul az egyenlet:
x=1+3z
Itt z-től függ x értéke. Úgy kell z-t megválasztanunk, hogy x egyjegyű pozitív legyen, ezt így tudjuk kitalálni:
1<=1+3z<=9 /-1
0<=3z<=8 /:3
0<=z<=8/3=~2,667
Ez z={0;1;2} esetén lesz igaz, ekkor x értéke x={1;4;7} Ezek között a legnagyobb szorzat: x*y*z=7*4*2=56.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2015. febr. 28. 08:34