Tudnátok nekem segíteni? Csak az írjon aki biztos tudja a megoldást.2013. szept. 3. 19:23
1/2 anonim válasza:
kivonsz 20-at,onnan lathatod hogy a+b=a*b-20
a+b ugye nagyobb mint 21 igy a*b legalabb 42
igy
1.a+b》20
2.a*b》=42
ezt gondolom te is megtudod oldani
2/2 anonim válasza:
Alakítsuk át az egyenlőséget:
a-ab+b+20=0
a(1-b)+b-1+21=0
(b-1)(1-a)+21=0
(b-1)(1-a)=-21
(a-1)(b-1)=21.
Mivel a és b egészek, ezért a-1 és b-1 a következő lehet:
1*21
-1*(-21)
3*7
-3*(-7)
és persze mindegyik szorzat fordított sorrendben.
Ekkor a illetve b értékei:
(2,22)
(0,-20)
(4,8)
(-2,-6).
Ezek közül csak az első esetben teljesül a+b>21.
Tehát a lehetséges megoldások:
a=2 , b=22
vagy
a=22 , b=2.