Pls segítsen valaki2018. febr. 15. 18:52
1/3 anonim válasza:
A gömb térfogatára vonatkozó képlet segítségével ki kell számolni a gömb sugarát, majd abból a felszínét.
2/3 anonim válasza:
(4/3)r³π + 1000 = (4/3)(r+2)³π
r³π + 750 = (r+2)³π
r³π + 750 = (r³ + 6r² + 12r + 8)π
(r³ + 6r² + 12r + 8)π - r³π = 750
π(6r² + 12r + 8) = 750
6r² + 12r + 8 = 750/π
6r² + 12r + (8π-750)/π = 0
r = 5,281
A gömb felszínének képlete: 4r²π
Innen a tied.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2018. febr. 15. 19:40