Canaan kérdése:

Egy gömb sugarát 2 cm-el növeljük. Ezután térfogata 1000 kobcentivel nő. Mennyivel változik meg a felszíne?

Pls segítsen valaki

2018. febr. 15. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
A gömb térfogatára vonatkozó képlet segítségével ki kell számolni a gömb sugarát, majd abból a felszínét.
2018. febr. 15. 19:13
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

(4/3)r³π + 1000 = (4/3)(r+2)³π

r³π + 750 = (r+2)³π

r³π + 750 = (r³ + 6r² + 12r + 8)π

(r³ + 6r² + 12r + 8)π - r³π = 750

π(6r² + 12r + 8) = 750

6r² + 12r + 8 = 750/π

6r² + 12r + (8π-750)/π = 0

r = 5,281


A gömb felszínének képlete: 4r²π

Innen a tied.

2018. febr. 15. 19:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2018. febr. 15. 19:40