Karácsonyra egy nagy piros gömböt vásárolunk ajándékba, melyet közepén aranyszalaggal kötöttünk át. Mennyi szalagot vásároljunk ha a gömb sugara 18cm a masni elkészítéséhez 80cm szalagra van szükségünk?

Köszönöm szépen ha valaki segítene.

2017. jún. 16. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Kör kerülete kell hozzá csak, meg a végén egy összeadás. Meddig megy?
2017. jún. 16. 10:59
 2/6 A kérdező kommentje:
semeddig
2017. jún. 16. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Kerület képlete megvan? Behelyettesítés megy?
2017. jún. 16. 13:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen addig megvan hogy K= 2*r*pí, ami K=2*18*pí=113,89 eddig megy és hogyan tovább?
2017. jún. 17. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megvan a kör kerülete akkor még hozzá kell adni a masni elkészítéséhez szükséges szalagot!
2017. jún. 17. 17:55
 6/6 A kérdező kommentje:

akkor +80

Nagyon köszönöm a segítséget :))

2017. jún. 17. 18:35