a megoldás: 30,14 g és 2700kg/m^3.. csak a megértéssel van problémám :(2017. nov. 30. 11:44
1/2 anonim válasza:
A gömb térfogata:
V = 4r³π / 3 = 4 * 8 cm³ * 3,14 / 3 = 33,510 cm³
Az olaj sűrűsége 0,9 kg/dm³ (te tévesen adtad meg) = 0,9 g/cm³
A kiszorított olaj tömege:
m = ϱ * V = 0,9 g/cm³ * 33,510 cm³ = 30,159 g
Ha a gömb teljesen elmerül az olajban a felhajtóerő:
F = m * g = (0,030159 * 9,81) N = 0,29586 N
Jelöljük a levegőben lévő súlyt Fs-sel! Ekkor felírhatjuk, hogy:
Fs = 1,5 * (Fs - 0,29586 N)
Fs = 1,5 Fs - 0,44379 N
-0,5 Fs = -0,44379 N
Fs = 0,88759 N
Ebből a golyó tömege:
m = Fs / g = (0,88759 / 9,81) kg = 0,09048 kg = 90,48 g
ϱ = m / V = 90,48 g / 33,510 cm³ = 2,7 g/cm³ = 2700 kg/m³
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2017. dec. 1. 07:00