Hogy kell kiszámolni a gömb sugarát a gömb felszín képletéből?

Eljutottam idáig: 64=4×R^3×(pí) és az egészet osztom hárommal. Nekem nem az jön ki mint a többieknek. Milyen sorrendben nyomjam a számológépen a gombokat?! Segítsetek!

2017. nov. 11. 12:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Felszín képlete: A=4*R^2*Pi

Térfogat képlete: V=(4*R^3*Pi)/3


Nálad valószínűleg V=64


64=(4*R^3*Pi)/3 beszorzol hárommal

192=4*R^3*Pi osztol 4*Pi-vel

15,29=R^3 köbgyököt vonsz (a gombok nyomogatásában csak akkor tudok segíteni ha megírod, hogy milyen típusú géped van)

R=2,48

2017. nov. 11. 12:28