Eljutottam idáig: 64=4×R^3×(pí) és az egészet osztom hárommal. Nekem nem az jön ki mint a többieknek. Milyen sorrendben nyomjam a számológépen a gombokat?! Segítsetek!2017. nov. 11. 12:02
1/1 anonim válasza:
Felszín képlete: A=4*R^2*Pi
Térfogat képlete: V=(4*R^3*Pi)/3
Nálad valószínűleg V=64
64=(4*R^3*Pi)/3 beszorzol hárommal
192=4*R^3*Pi osztol 4*Pi-vel
15,29=R^3 köbgyököt vonsz (a gombok nyomogatásában csak akkor tudok segíteni ha megírod, hogy milyen típusú géped van)
R=2,48