2018. febr. 14. 08:38
1/2 anonim válasza:
Legyen a képlete CaHb==> M=12a+b
H 10 %==> b/12a+b=1/10 ==> 12a+b=10b==> 12a=9b==> a/b=3/4===> tapasztalati keplet (C3H4)n (1)
standard allapot : M (molekulatomeg) .... 24.5 l
5 g .... 3.0625 dm^3=l
===> M=5*24.5/3.0625= 40 g/mol (2)
(1) + (2) ===> M((C3H4)n)=40 ==> (36+4)*n=40==> n=1
Tehat az össz képlet C3H4 .
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi Kerlosz, király vagy!
2018. febr. 15. 23:16