Egy szénhidrogén 5 grammja standard állaootban 3062,5 cm3 teret tölt be, hidrogéntartalma 10%. Mi az összegképlete?


2018. febr. 14. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen a képlete CaHb==> M=12a+b

H 10 %==> b/12a+b=1/10 ==> 12a+b=10b==> 12a=9b==> a/b=3/4===> tapasztalati keplet (C3H4)n (1)


standard allapot : M (molekulatomeg) .... 24.5 l

5 g .... 3.0625 dm^3=l


===> M=5*24.5/3.0625= 40 g/mol (2)



(1) + (2) ===> M((C3H4)n)=40 ==> (36+4)*n=40==> n=1


Tehat az össz képlet C3H4 .

2018. febr. 14. 10:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi Kerlosz, király vagy!
2018. febr. 15. 23:16