2018. febr. 10. 21:38
1/2 anonim válasza:
106.67 dm^3 levegőben van 22.4007 dm^3 O2. Ennek az anyagmennyisége a gáztörvényből: p*V=n*R*T (és normál állapotban p=101.325 kPa, R=8.314 J/mol*K, T=273.15 K), n-re n=0.9995 mol adódik. Ezt az egyszerűség kedvéért vegyük n=1-nek.
A metán égésekor lejátszódik a CH4+2 O2=CO2+2 H2O. Van tehát 1 mol O2, sztöchiometria szerint ez 0.5 mol metánnal reagál. Hasonlóan a fentihez, a gáztörvénnyel számolunk térfogatot: V=11.2064 dm^3 metán égett el. Keletkezett mellette 1 mol víz (amit lecsapatunk) és 0.5 mol CO2, ami szintén 11.2064 dm^3 térfogatú.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, érthető voltál.
2018. febr. 13. 22:18