Metán hőbontásával acetilént állítanak elő.800kg 98%-os tisztaságú metánból milyen térfogatú acetilén keletkezik normál körülmények közt?


2018. febr. 3. 23:13
 1/2 Arp Du ***** válasza:

2 CH4 → C2H2 + 3 H2


1. metán tömege és anyagmennyisége

2. acetilén anyagmennyisége és térfogata


98%-os tisztaság azt jelenti, hogy a tömeg 98%-a metán?

800kg *0,98= 784 kg= 784000 g metán

n=m/M= 784000g / 16g/mol = 49000 mol metán


2 mol metán → 1 mol acetilén

49000 mol metán → 24500 mol acetilén

1 mol anyagmennyiségű "normál állapotú" gáz térfogata 22,41 dm³

24500 mol acetilén gáz térfogata V= 24500*22,41 dm³ = 549045 dm³ ≈ 549 m³

2018. febr. 4. 09:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Megmentettél, imádlak! Köszönöm!!!!
2018. febr. 4. 22:10