2018. febr. 3. 23:13
1/2 Arp Du válasza:
2 CH4 → C2H2 + 3 H2
1. metán tömege és anyagmennyisége
2. acetilén anyagmennyisége és térfogata
98%-os tisztaság azt jelenti, hogy a tömeg 98%-a metán?
800kg *0,98= 784 kg= 784000 g metán
n=m/M= 784000g / 16g/mol = 49000 mol metán
2 mol metán → 1 mol acetilén
49000 mol metán → 24500 mol acetilén
1 mol anyagmennyiségű "normál állapotú" gáz térfogata 22,41 dm³
24500 mol acetilén gáz térfogata V= 24500*22,41 dm³ = 549045 dm³ ≈ 549 m³
2/2 A kérdező kommentje:
Megmentettél, imádlak! Köszönöm!!!!
2018. febr. 4. 22:10