Számtani sorozat, a2=17, a3=21, S150=?


2018. febr. 14. 00:45
 1/2 fotoszintézis válasza:

1.Ki kell számolni a differenciát(d)

d = 21-17



2. Ki kell számolni az 1. és a 150. tagot

a1 = a2 - d


a150 = a1 + (d*149)



3. be kell helyettesíteni a képletbe


Itt a harmadik:

[link]

(n = 150)

2018. febr. 14. 02:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. febr. 14. 11:17