a1=5 a(n+1)=2an
a1=-8 a(n+1)=1/3 +an
2018. jan. 24. 20:33
2/2 anonim válasza:
Felírod az első néhány tagot:
1) a1=5
a2 = 2*a1 = 2*5= 10
a3 = 2*a2 = 2*10 = 20
a4 = 2*a3 = 2*20 = 40, innen már nem nehéz kitalálni, hogy mértani sorozat lesz, ahol q=2.
A másiknál ugyanez, és azt kapjuk, hogy olyan számtani sorozat, ahol d=1/3.