Számtani vagy mértani haladvány e az (an) sorozat? , ha:


a1=5 a(n+1)=2an

a1=-8 a(n+1)=1/3 +an


2018. jan. 24. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyik is - másik is:

[link]

2018. jan. 24. 21:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Felírod az első néhány tagot:


1) a1=5

a2 = 2*a1 = 2*5= 10

a3 = 2*a2 = 2*10 = 20

a4 = 2*a3 = 2*20 = 40, innen már nem nehéz kitalálni, hogy mértani sorozat lesz, ahol q=2.


A másiknál ugyanez, és azt kapjuk, hogy olyan számtani sorozat, ahol d=1/3.

2018. jan. 24. 21:13