#matematika #mértani haladványok
2016. febr. 27. 09:59
1/2 anonim válasza:
A feladat
1.) m1*m2*m3 = 8/27
2.) m2 + m3 + m4 = 14/3
Az 1.) egyenletet a középső taggal felírva
m1 = m2/q
m2 = m2
m3 = m2*q
ezekkel az egyenlet
(m2/q)*m2*(m2*q) = 8/27
m2³ = (2/3)³
ebből
m2 = 2/3
a 2.) egyenletből m2-t kiemelve
m2(1 + q + q²) = 14/3
Behelyettesítve m2 értékét
(2/3)(1 + q + q²) = 14/3
Egyszerűsítés után
1 + q + q² = 7
Nullára rendezve
q² + q - 6 = 0
Ebből megkapod a q értékeit, amivel a sor felírása már nem lehet gond.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. febr. 27. 14:51