Mi a legegyszerűbb megoldás erre a gyökös, exponenciális egyenletre?


√2^(x+14) - √2^(x+12) =64


(Gyök alatt 2 az x+14 - ediken, stb..)


Négyzetre emelek, ekkor azonosság van ugye (a-b)^2

De utána még mindig marad gyökös kifejezés, mivel

a^2 - 2ab + b^2 után 2ab továbbra is gyökös marad..


Belezavarodok, pedig biztos baromi egyszerű a megoldás.



2018. febr. 6. 16:31
 1/1 sharkxxx ***** válasza:

sqrt(2^(x+14)) - sqrt(2^(x+12)) = 64

2^(x/2+14/2) - 2^(x/2+12/2) = 64

2^(x/2+7) - 2^(x/2+6) = 64

2^x/2 * 2^7 - 2^x/2 * 2^6 = 64

2^x/2(2^7 - 2^6) = 64

2^x/2 * (128 - 64) = 64

2^x/2 * 64 = 64

2^x/2 = 64 / 64

2^x/2 = 1

Tudjuk hogy: 2^0 = 1

Ezért: x/2 = 0

x/2 = 0

x = 0*2

x = 0


Próba:

sqrt(2^(x+14)) - sqrt(2^(x+12)) = 64

sqrt(2^(0+14)) - sqrt(2^(0+12)) = 64

sqrt(2^14) - sqrt(2^12) = 64

sqrt(16384) - sqrt(4096) = 64

128 - 64 = 64

64 = 64

2018. febr. 6. 18:33