100 * 2^{x} = 10^{3x+3} * 5^{-x}
7^{x+2} -1/7 * 7^{x} - 14 * 7^{x-1} + 2 * 7^{x} = 342
2017. jún. 26. 22:38
1/2 anonim válasza:
Az első:
100 * 2^{x} = 10^{3x+3} * 5^{-x}
100 * 2^{x} = 10^{3x+3} / 5^{x}
100*2^x*5^x=10^(3x+3)
100*10^x=10^(3x+3)
10^(x+2)=10^(3x+3)
Az exponenciális függvény kölcsönös egyértelműsége miatt a kitevők megegyeznek.
x+2=3x+3
2x=-1
x= -0.5
2/2 anonim válasza:
A hatványozás azonosságait kell használni. Mi okozza a problémát?