Exponenciális egyenlet megoldás?


100 * 2^{x} = 10^{3x+3} * 5^{-x}


7^{x+2} -1/7 * 7^{x} - 14 * 7^{x-1} + 2 * 7^{x} = 342



2017. jún. 26. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Az első:

100 * 2^{x} = 10^{3x+3} * 5^{-x}

100 * 2^{x} = 10^{3x+3} / 5^{x}

100*2^x*5^x=10^(3x+3)

100*10^x=10^(3x+3)

10^(x+2)=10^(3x+3)

Az exponenciális függvény kölcsönös egyértelműsége miatt a kitevők megegyeznek.

x+2=3x+3

2x=-1

x= -0.5

2017. jún. 26. 22:49
 2/2 anonim ***** válasza:
46%
A hatványozás azonosságait kell használni. Mi okozza a problémát?
2017. jún. 26. 22:54