Hogyan kell megoldani ezt az egyenletet?


4x^2-2x+b=0


Válaszaitokat előre is köszönöm. :)



2017. márc. 31. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A megoldóképlet mindig működik.
2017. márc. 31. 22:34
 2/6 anonim ***** válasza:
És mit szeretnél ezen megoldani? Vagy nem épp az a feladat, hogy határozz meg olyan 'b' értéket, amely alapján 0-1-2 megoldása lesz az egyenletnek?
2017. ápr. 1. 02:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, ugyanúgy mint a többi egyenletet amit a suliba oldottatok, deltát számolsz, a=4, b=-2, c=b, delta=b^2-4*a*c, vagyis delta t= 4-4*4*b=4*(1-4b)


x1/2=(2+-gyök4*(1-4b))/8, a b pedig egy valós szám (eleme R) úgy hogy b<=1/4, mivel delta pozitív kell legyen hogy a kifelyezésbe ne kerüljön gyök alá negatív szám. Az 1/4-úgy jött ki, hogy 4*(1-4b)>=0 elosztom az egyenlőtlenséget 4-el: 1-4b>=0, átviszem a 4b-t jobbra: 1>=4b, majd elosztom az egészet 4-el és kijön hogy: 1/4>=b <==> b<=1/4.



Gondolom ezt kell csinálni... Ahhoz hogy ezt valaki kitalálja nem kell sok ész, mi volt az akadály? Megijedtél attól a +b-től? Kiváncsi vagyok hogy mi okoz fejtörőt egy ilyen egyszerű feladatban, mert nem csak neked magyarázok ilyeneket, s nem tudom elképzelni mi nehézség van pl. ebben.

2017. ápr. 1. 08:41
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget. :)

Igen tudom,hogy a megoldóképletet kellett használni. Azt is használtam,csak valahogy sehogy sem jött ki,hogy mennyi a b értéke. :/

2017. ápr. 1. 10:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben leírhatnád, hogy meddig jutottál és hol akadtál el, hogy ne kelljen feleslegesen gépelnie annak aki segítene.
2017. ápr. 1. 11:08
 6/6 anonim ***** válasza:
b paraméter, annak függvényében tudsz x-re mondani valamit.
2017. ápr. 1. 15:59