Egyenlet valós megoldásában valaki segítene?


(x plusz 2 )a harmadikon-(x-2)a harmadikon egyenlő 12(x a másodikon-x)-8


Bocsi csak igy tudtam felírni, valaki segitene megoldani?



2017. máj. 27. 10:51
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

x^3 - y^3 = (x - y) (x^2 + xy + y^2)


(x+2)^3 - (x-2)^3 = 12*(x^2-x) - 8

4 * ((x+2)^2 + (x^2-4) + (x-2)^2) = 12x^2 - 12x - 8

4 * (x^2 + 4x + 4 + x^2 - 4 + x^2 - 4x + 4) = 12x^2 - 12x - 8

4 * (3x^2 + 4) = 12x^2 - 12x - 8

3x^2 + 4 = 3x^2 - 3x - 2

3x = -6

x = -2

2017. máj. 27. 11:22
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

(x+2)^3-(x-2)^3=12(x^2-x)-8

(x^2+4x+4)*(x+2)-(x^2-4x+4)*(x-2)=12x^2-12x-8

x^3+4x^2+4x+2x^2+8x+8-x^3+4x^2-4x+2x^2-8x+8=12x^2-12x-8

12x^2+16=12x^2-12x-8

12x=-24

x=-2

2017. máj. 27. 11:22