(x plusz 2 )a harmadikon-(x-2)a harmadikon egyenlő 12(x a másodikon-x)-8
Bocsi csak igy tudtam felírni, valaki segitene megoldani?
2017. máj. 27. 10:51
1/2 Pelenkásfiú válasza:
x^3 - y^3 = (x - y) (x^2 + xy + y^2)
(x+2)^3 - (x-2)^3 = 12*(x^2-x) - 8
4 * ((x+2)^2 + (x^2-4) + (x-2)^2) = 12x^2 - 12x - 8
4 * (x^2 + 4x + 4 + x^2 - 4 + x^2 - 4x + 4) = 12x^2 - 12x - 8
4 * (3x^2 + 4) = 12x^2 - 12x - 8
3x^2 + 4 = 3x^2 - 3x - 2
3x = -6
x = -2
2/2 anonim válasza:
(x+2)^3-(x-2)^3=12(x^2-x)-8
(x^2+4x+4)*(x+2)-(x^2-4x+4)*(x-2)=12x^2-12x-8
x^3+4x^2+4x+2x^2+8x+8-x^3+4x^2-4x+2x^2-8x+8=12x^2-12x-8
12x^2+16=12x^2-12x-8
12x=-24
x=-2