Gumimaci01 kérdése:

Valaki segítene a 3 ismeretlenes egyenlet megoldásában?


Az a feladat hogy old meg a prímszámok halmazán az x+7y+287z=2016

Es igazából ez egy gyakorló feladatlap de ezt mi még nrm vettük



2016. okt. 24. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes észrevenni, hogy 287=7*41, ezért a bal oldal átírható így:


x+7*(y+41z)=2016


Mivel 7|2016, ezért az egyenlőség csak akkor állhat fenn, hogyha 7|x, és csak 1 prímszám van, amire ez igaz, az a 7, tehát x=7 biztosan. Kivonjuk ezt a 7-et:


7*(y+41z)=2009

y+41z=287


287/41=7, tehát megint csak akkor állhat fenn egyenlőség, hogyha 41|y, ez csak y=41 esetén valósul meg. Kivonva, majd osztva:


z=6, ami nem prímszám.


Tehát az egyenletnek nincs megoldása a prímszámok halmazán.

2016. okt. 24. 21:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok köszönöm
2016. okt. 24. 21:25