Az a feladat hogy old meg a prímszámok halmazán az x+7y+287z=2016
Es igazából ez egy gyakorló feladatlap de ezt mi még nrm vettük
2016. okt. 24. 21:11
1/2 anonim válasza:
Érdemes észrevenni, hogy 287=7*41, ezért a bal oldal átírható így:
x+7*(y+41z)=2016
Mivel 7|2016, ezért az egyenlőség csak akkor állhat fenn, hogyha 7|x, és csak 1 prímszám van, amire ez igaz, az a 7, tehát x=7 biztosan. Kivonjuk ezt a 7-et:
7*(y+41z)=2009
y+41z=287
287/41=7, tehát megint csak akkor állhat fenn egyenlőség, hogyha 41|y, ez csak y=41 esetén valósul meg. Kivonva, majd osztva:
z=6, ami nem prímszám.
Tehát az egyenletnek nincs megoldása a prímszámok halmazán.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok köszönöm
2016. okt. 24. 21:25