SZiasztok! Le tudná valaki vezetni ezt az egyenletett ha megkérném? :)
10x+x+3/3 utána +15=10*(x+3)+x
A +15 azt nem a 3 után kell írni hanem a komplett tört után
2016. márc. 15. 14:16
1/3 anonim válasza:
Összevonsz a számlálóban:
(11x+3)/3 +15 =10*(x+3)+x |szorzol 3-mal
11x+3+45=30*(x+3)+3x |zárójelbontás, összevonás
11x+48=33x+90 |-11x, -90
-42=22x |:22
-21/11=x
2/3 Silber válasza:
Inkább tegyél fel egy képet, mert nem tudni ebből, hogy a "10x+x+3", "x+3", vagy csak a "3" van osztva 3-mal...
3/3 anonim válasza:
Zárójelet is lehet használni...