SZiasztok! Le tudná valaki vezetni ezt az egyenletett ha megkérném? :)


10x+x+3/3 utána +15=10*(x+3)+x


A +15 azt nem a 3 után kell írni hanem a komplett tört után



#tanulás #feladat #számolás #számítás #Házi feladat.Matematika
2016. márc. 15. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Összevonsz a számlálóban:


(11x+3)/3 +15 =10*(x+3)+x |szorzol 3-mal


11x+3+45=30*(x+3)+3x |zárójelbontás, összevonás


11x+48=33x+90 |-11x, -90


-42=22x |:22


-21/11=x

2016. márc. 15. 14:28
 2/3 Silber ***** válasza:
Inkább tegyél fel egy képet, mert nem tudni ebből, hogy a "10x+x+3", "x+3", vagy csak a "3" van osztva 3-mal...
2016. márc. 15. 14:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Zárójelet is lehet használni...
2016. márc. 15. 19:26