2013. dec. 10. 20:18
1/2 anonim válasza:
Rendezzük egymás mellé az x-es és y-os tagokat:
x^2+2x-y^2-6y-25=0 /emeljünk ki az y-os tagokból -1-et:
x^2+2x-(y^2+6y)-25=0
Mind az x-es, mind az y-os tagot teljes négyzetté kell alakítanunk:
x^2+2x=(x+1)^2-1
y^2+6y=(y+3)^2-9, így az egyenlet:
(x+1)^2-1-((y+3)^2-9)-25=0 /zárójelbontás
(x+1)^2-1-(y+3)^2+9-25=0 /összevonás
(x+1)^2-(y+3)^2-17=0 /+17
(x+1)^2-(y+3)^2=17
Hát így.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, így már érthető :)
2013. dec. 10. 20:36