Az órai kísérletek során egy 24 V-os , 40 W-os izzólámpát is használtunk. Mekkora a lámpa ellenállás üzem közben.


Zsebszámológépünk "összes" ellenállása 45 ohm. Mekkora a számológép teljesítménye.


Megvan adva ugye az R, az U és a P viszont mindenképpen kéne a kiszámításhoz az I.. akkor most mivan?



2018. jan. 23. 23:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én megértem és tudom is hogy hogyan kell kiszámolni, a képletet tudom. Csak nincs meg egy adat! Pont ami kéne.. az áramerősség vagyis az I.. ezért megakadtam.. pont az kéne de nincs benne
2018. jan. 23. 23:48
 12/17 anonim ***** válasza:
P=I*R=3/45*45=3 W
2018. jan. 23. 23:49
 13/17 A kérdező kommentje:

Ez kettő külön feladat.


1.-Az órai kísérletek során egy 24 V-os , 40 W-os izzólámpát is használtunk. Mekkora a lámpa ellenállás üzem közben?



2.-Zsebszámológépünk 2 db sorbakapcsolt, 1,5 V-os elemmel működik. A számlógép áramköreinek "összes" ellenállása 45 ohm. Mekkora a számológép teljesítménye?

2018. jan. 23. 23:49
 14/17 anonim ***** válasza:
#11: Basszus, te most szívatsz? A 10-es válaszban pont azt számoltam ki neked!
2018. jan. 23. 23:50
 15/17 anonim ***** válasza:

#14: Szerintem csak akkor kezdte írni, mikor még nem látta azt.


#11: Pedig ez nem lehet probléma. Ez egy olyan feladat, ahol nem 1 számolással kapod meg a végeredményt, hanem kettővel, azaz az áramerősséget is ki kell számolni mielőtt kiszámolnád az ellenállását.

2018. jan. 23. 23:52
 16/17 A kérdező kommentje:
A számológépes megvan, már csak az órai kísérletes kell.. viszont az teljes homály
2018. jan. 23. 23:56
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

De most komolyan... Csak be kell helyettesíteni.

A másodikat már levezettem. Az elsőnél meg pont fordítva kell elindulni.

P=40W

U=24 V


R=U/I

Ebből I=U/R

P=U*I=U*U/R

És akkor az I már nem is kell.

40=24*24/R

R=24*24/40

2018. jan. 23. 23:58
1 2