Van 2 példa: a vonat vezetője 25cm.s-² gyorsulással 2 percig gyorsíz.Mekkora sebességre tesz szert,és mekira utat tesz meg ez idő alatt?

2.az 1080 km.h-¹ sebességű repülőgép 1 percig 1m.s-² gyorsulásal mozog.Mekkora sebességre képes tesz szert és mekkora utat tett meg ez idő alatt?

Hiányoztam az óráról mikor ezt vettük valaki leírná a képletet is,meg hogyan számolhatnám ki?


2017. nov. 29. 18:58
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírásért
2017. nov. 29. 18:59
 2/2 anonim ***** válasza:

1. A 25 cm/s² gyorsulás azt jelenti, hogy a sebesség másodpercenként 25 cm/s-mal, azaz 0,25 m/s-mal nő.

Δv = a * Δt = 0,25 m/s² * 120 s = ?


2.

Δv = a * Δt = 1 m/s² * 60 s = 60 m/s = (60 * 3,6) km/h = 216 km/h

A sebessége (1080 + 216) km/h = 1296 km/h

Az út kiszámításához az átlagsebességet kell használnunk.

s = v * t

Mivel a gyorsulás egyenletes, az átlagsebesség ((1080 + 1296) / 2) km/h

Ezt kel beszoroznod az idővel, ami (1/60) h.

2017. nov. 29. 19:16