Mekkora erő hat egy 10cm oldalhosszúságú,kocka alakú vízzel teli edény egyik függőleges oldalának belső felületére?
2016. jan. 23. 12:18
 1/2 Minekvan ***** válasza:

V=0,1^3=0,001 m=0,001*1000=1kg a víz nyomását az egyik oldalának súlyponti síkjához számoljuk, ami ebben az esetben 0,05m mélyen van a vízfelszíntől.Ebből kiindulva a víz térfogatának csak felével számolunk, ami 0,5kg.

Az oldalra ható erő nagysága F=m*g = 0,5*9,81=4,905N.Azonban a valóságos erővonal támadáspontja ennél lejjebb van a felszíntől, de itt már másodrendű nyomatékkal és a Steiner tétellel számolunk.

2016. jan. 24. 22:55
 2/2 anonim ***** válasza:
2016. jan. 25. 23:21