2017. nov. 28. 15:44
1/3 anonim válasza:
F = m*a
a-t kiszámolod a v = a*t képlet alapján.
Feltételezve, hogy egyenletes gyorsulással gyorsult fel.
Ehhez a km/h-t át kell váltanod m/s-ba.
A gepárd erőt fejt ki a talajra, a talaj ugyanekkora nagyságú, de ellentétes irányú erővel hat a gepárdra. Ez az ellenerő gyorsítja a gepárdot.
2/3 anonim válasza:
Newton II. törvénye kell neked, ami képletbe foglalva így néz ki: F = m * a
Először ki kell számítanunk a gyorsulást. A szabványos mértékegységeket kell használnunk, így a sebességet m/s egységre kell átváltanunk. 1 m/s = 3,6 km/h, tehát a sebesség 19,444 m/s.
a = Δv / Δt = 19,444 m/s / 3 s = 6,481 m/s²
F = m * a = 60 kg * 6,481 m/s² = 388,9 N
A gepárdot az izomerő gyorsítja, gondolom.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!!
2017. nov. 29. 18:50