Hogy kell kiszámolni a henger magasságát ha nincs megadva semmi szükséges?

alapkor sugara 8 cm, a palast pontosan akkora teruletu mint az alapkor. es a kerdes a magassag, a felszin es a terfogat. Ezt igy hogy?
2017. nov. 12. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Akkor sehogy, de a te feladatodban minden meg van adva, ami szükséges.


Általánosságban elmondható, hogy ilyen hisztivel nem célszerű kezdeni a feladatmegoldást. Helyette kiszámolhatnád pl az alapkör területének és kerületének a hányadosát, rögtön megkapnád a magasságot.

2017. nov. 12. 16:55
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Számoljuk ki először az alapkör területét.

T = r^2 * pi = 201,06 cm^2


A palást területe az alapkör kerülete * magasság

A feladat elmondja, hogy a terület egyenlő az alapkör területével, tehát:

alapkör kerülete * magasság = 201,06 cm^2

Az alapkör kerületét ki tudjuk számolni.

k = 2 * r * pi = 2 * 8 * pi = 50,27 cm

Tehát: 50,27 cm * magasság = 201,06 cm^2,

azaz a magasság = 201,06 cm^2 / 50,27 cm = 4 cm.


A többi a tied.

2017. nov. 12. 17:22
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
1-es válaszoló!Ilyen necces,semmitmondó válasszal inkább ne válaszolj senkinek!Ha rossz napod van,ne a gyakori kérdéseken töltsd ki!Mit segîtettél ezzel a kérdezőnek???Ha nem tudod a választ,inkább ne válaszolj.A kérdező segîtséget kért,amit a 2- es válaszolótól meg is kapott tisztességesen.Nem kell a mellébeszéd,a süket okoskodás senkinek.
2017. nov. 13. 11:28
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es: nem hisztizem. Szamomra nem volt egyertelmu, hogy hogy fogjak hozza ezert kertem segitseget. Orulj neki hogy neked ez ilyen egyszeru, masnak nem biztos.

2-es koszonom szepen a segitseget, igy mar vilagos!:)

2017. nov. 14. 05:05