Egy iskolai menzán 70 adag pörkölthöz 10,5kg húst használták fel. Mennyi hús szükséges 100 adag pörkölt elkészítéséhez?

Ha valaki tudja segítsen!?

2017. szept. 12. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100/70=x a válasz ; 10,5*x
2017. szept. 12. 15:29
 2/4 anonim ***** válasza:

Én tudom, konyhán dolgozom. Először számold ki, mennyi husi kell 1 adag pörkölthöz.

1 adaghoz: 10,5/70 = ?

Ezt kell megszorozni 100-zal, és készen vagy.

2017. szept. 12. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy adag pörkölthöz a 10,5kg 70-ed részét használták.

1adag: 10,5/70=0,15kg.

100 adaghoz 100*0,15=15kg hús.

2017. szept. 12. 15:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. szept. 12. 15:46