2017. máj. 23. 17:37
 1/1 Arp Du ***** válasza:

V(oldat)= tömeg/sűrűség= 20g /1,84g/cm3= 10,9 cm3 =0,0109 dm3

m(H2SO4)= 20g *98/100= 19,6 g

n(H2SO4)= tömeg/moláris tömeg= 19,6 g* 98 g/mol= 0,2 mol

(moláris tömeg: a periódusos rendszerből vett atomtömegek összege

vagy wikipedia.hu-n 'kénsav' címszóban megtalálható)


X dm3-vel vízzel kell növelni a térfogatot (hígítani):

c= 5 M= 0,2 mol/ (0,0109 dm3 +X dm3)

innen csak rendezni kell az egyenletet X=?

5 M*(0,0109 +X dm3)= 0,2 mol

0,0109 +X dm3= 0,2 mol/ 5M= 0,04 dm3

X= 0,04-0,0109= 0,0291 dm3 = 29,1 cm3


ellenőrizd ha tudod

2017. máj. 23. 22:55