Számitsd ki 2kmól benzol monomitrálásához szükséges mitráló elegy tömegét, ha az elegyben a HNO3 és a H2SO4 tömegaránya 1:3?

Valaki el tudná magyarázni a számitási részét? azt megköszönném :)

2016. szept. 16. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

első mindig a reakcióegyenlet


C6H6 + HNO3 ---> C6H5NO2 + H2O


2. 2 kmol benzolhoz kell 2 kmol salétromsav

3. M( HNO3) kiszámolás

4. m(HNO3)=M*n = M(HNO3)* 2 kmol

5. m(nitráló elegy) = m(HNO3) * 4

2016. szept. 17. 12:55
 2/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt, de a matematikai reszevel volt gondom :)
2016. szept. 17. 13:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, melyik a nehéz?


3. 1+14+3*16 =63 kg /kmol

4. 2*63=126

5. 126*4=504 kg

2016. szept. 17. 21:22
 4/4 A kérdező kommentje:
A tanár tölünk tört formájában kéri, és ott másképpen müködik és azt nem nagyon értem.
2016. szept. 18. 14:05