5 liter vízhez mennyi só szükséges, hogy 10%-os oldatot kapjak?

2016. szept. 4. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:

a viz sűrűsége 1g/cm3 vagyis 1 kg/dm3=1kg/l ==> 5 liter viz 5 kilogramm tömegű mennyiséget jelent. legyen a hozzáadott só mennyisége msó.

c=10%==> feloldott anyag/ oldat tomege=10%==>msó/5+msó=10/100=0,1==> msó=0,5+0,1msó==>msó=0,55kg

2016. szept. 4. 14:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. szept. 5. 06:16