2016. szept. 4. 12:10
1/2 anonim válasza:
a viz sűrűsége 1g/cm3 vagyis 1 kg/dm3=1kg/l ==> 5 liter viz 5 kilogramm tömegű mennyiséget jelent. legyen a hozzáadott só mennyisége msó.
c=10%==> feloldott anyag/ oldat tomege=10%==>msó/5+msó=10/100=0,1==> msó=0,5+0,1msó==>msó=0,55kg
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. szept. 5. 06:16