Kémia házi help! Mennyi víz szükséges 0,5 liter sóoldat előállításához, ha a só tömege 0,42369 g?


2014. jan. 5. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
hány tömegszázalékos?
2014. jan. 5. 22:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom konyhasóról van szó. A Wikipédia szerint:


[link]


a konyhasó sűrűsége 2,16g/cm^3. A sűrűségképlet: sűrűség=tömeg/térfogat, ezt a térfogatra rendezve térfogat=tömeg/sűrűség, vagyis 0,42369g só térfogata 0,42369/2,16=~0,196cm^3=0,00196dm^3. Megegyezés szerint 1dm^3=1l, ezért nekünk 0,00196l sónk van. Ehhez 0,5-0,001961=0,499804l vizet kell öntenünk.

2014. jan. 5. 22:08