A végén 48 N-nak kell majd kijönnie. Annyira jöttem rá hogy a nyomóerőt egy Fny=m*g-ből megkapom és abból számolok egy súrlódási erőt Fs=mű*Fny és szerintem majd az erők eredője lesz ez a 48 N végeredmény. Valaki segítsen légyszíves.2013. dec. 29. 13:12
1/2 anonim válasza:
Nem értem a kérdést, hisz már meg is válaszoltad magadnak. Fs=Fny*mű=m*g*mű=120*10*0.04=48N
2/2 anonim válasza:
Kérdező! Tévedsz. Az erők eredője NEM 48 N.
Állandó sebességű mozgáskor (vontatáskor) a testre ható erők eredője nulla. Ha a testre ható erők eredője nagyobb, mint nulla, akkor a test nem egyenletesen mozog, hanem gyorsul. Ebben a feladatban azonban állandó a sebesség.
ΣF = Fs + F(húzó) = 0
F(húzó) = -Fs
Az erő vektormennyiség. Az F(húzó) iránya ellentétes az Fs irányával.
A húzóerő teljes egészében a súrlódás "legyőzésére" fordítódik.