Az órai kísérletek során egy 24 V-os , 40 W-os izzólámpát is használtunk. Mekkora a lámpa ellenállás üzem közben.


Zsebszámológépünk "összes" ellenállása 45 ohm. Mekkora a számológép teljesítménye.


Megvan adva ugye az R, az U és a P viszont mindenképpen kéne a kiszámításhoz az I.. akkor most mivan?



2018. jan. 23. 23:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

"Zsebszámológépünk "összes" ellenállása 45 ohm. Mekkora a számológép teljesítménye."


Hogy mi van?


Amúgy R=U/I és P=U*I képlet kell csak hozzá.

2018. jan. 23. 23:18
 2/17 A kérdező kommentje:

este van,elírtam bőven. a számológépes így hangzik:


Zsebszámológépünk 2 db sorbakapcsolt, 1,5 V-os elemmel működik. A számlógép áramköreinek "összes" ellenállása 45 ohm. Mekkora a számológép teljesítménye?

2018. jan. 23. 23:27
 3/17 anonim ***** válasza:

Így máris jobban hangzik :)

Elég annyi amennyit írtam az előbb?

2018. jan. 23. 23:28
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem találom benne az I-t az a baj :/ tudom hogy úgy kéne kiszámolni, de nincs meg az az adat.
2018. jan. 23. 23:30
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát számold ki. R=U/I -> I=U/R. Vagy ha a teljesítményesre gondolsz: P=U*I -> I=P/U
2018. jan. 23. 23:36
 6/17 anonim ***** válasza:

#4: az előző válaszoló leírta. R=U/I

Ebből ki tudod számolni az áramerősséget.

2018. jan. 23. 23:37
 7/17 A kérdező kommentje:

R= 24 V

P= 40 W

R= U/I

De nincs I <-- ez a problémám

2018. jan. 23. 23:40
 8/17 A kérdező kommentje:
U= 24 V*
2018. jan. 23. 23:41
 9/17 anonim ***** válasza:

Már ketten is leírtuk hogyan kell.

(#6: Mit írtam el? Így hirtelen nem látom.)

2018. jan. 23. 23:43
 10/17 anonim ***** válasza:

Honnan jôtt ez a 24V?


U=3 V

R= 45


R=U/I


Tehát I=U/R=3/45

2018. jan. 23. 23:46
1 2