A 20 cm kerületű téglalapok közül melyiknek legnagyobb a területe?


Tudom nem egyszerű feladat egyetmi szintű de nagyon köszönöm ha valaki tud segíteni benne!


Arra gondoltam hogy ezek egyformák hisz mindnek ugyan akkora a kerülete!


KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET



2018. jan. 19. 21:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
85%

"Lehet csak én nem értem."

Gondolom nem vagy egyedül..

Csak egy picit kell utánagondolni (számolni), tudod egy feladaTEREDMÉNYÉT ILLIK ELLENŐRIZNI.

20 cm kerüplet az lehet ugye 4 oldal 5Cm-el, ez 20.

Terület: 5*5=25

Veszek mást: oldalak 8+8 és 2+2, összesen 20, igaz?

És a terület? 8*2= na az már csak 16....

És ha 9+1+9+1 az oldalak, akkor a terület: 9,, szóval más.

2018. jan. 20. 16:43
 22/26 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy megmagyaráztad így már világos. Vizuálisan gondolkodom és nem tudtam elképzelni idáig, de így egyértelműbb.
2018. jan. 20. 19:01
 23/26 anonim ***** válasza:

Általánosan ez a feladat emelt matekos érettségis, illetve egyetemi matek elejehez tartozó feladat.

A vizuális megoldasok ad hoc módon működnek. Mivel ez egy másodfokú fuggvenyt ad ezért középiskolai matekkal oldható de csak azért mert nagyon speciális a másodfokú függvény alakja.

Általános esetben derivalassal kell szelsoerteket számolni.

Szép napot.

2018. jan. 22. 18:48
 24/26 A kérdező kommentje:

Megsúgom mindenkinek hogy már ki tudom számolni!! :D


akkor leírom hogy tanuljatok:


ismeretlenek a téglalap oldalai a és b.

téglalap kerülete: k= 2a + 2b = 1


2b = 1-2a

b = 1/2 - a


T (a) = a(1/2-a) =a/2 - a négyzet

T derivált a =1/2 - 2a = 0

2a = 1/2

a = 1/4


b= 1/2 - 1/4 =1/4


vagyis a négyzetnél lesz a legnagyobb a terület

2018. jan. 22. 20:05
 25/26 anonim ***** válasza:

Hasonló feladat: Melyik testnek a legnagyobb a térfogat/felület aránya?

Mondjuk ezt könnyebb levezetés nélkül megválaszolni (vizuális úton).

2018. jan. 23. 22:24
 26/26 anonim ***** válasza:
#22: Ha grafikusan gondolkozol, akkor is egyértelmű: Melyikből tudsz többet felrajzolni egy lapra? 5x5-ös kockából vagy 1x18-as téglalapból? Világosan látszik, hogy a legnagyobb helyet a kocka foglalja el, abból tudsz a legkevesebbet felrajzolni a lapra.
2018. jan. 24. 20:22
1 2 3