A 100 cm kerületű téglalapok közül mekkora a legnagyobb területűnek az oldala és a kerültete?

2012. febr. 15. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a kerültetét megmondod, megmondom a területét.
2012. febr. 15. 18:17
 2/4 anonim ***** válasza:
A legnagyobb területű téglalapnak a kerülete egyenlő 100cm-el.
2012. febr. 15. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Najó :)


a,b: a keresett téglalap oldalai

2(a+b) = 100

azt keressük, ahol T=ab maximális

gyök(ab) <= (a+b)/2 ; a számtani mértani közepek miatt

ab <= (a+b)^2/4 = 2500/4 = 625

Egyenlőség akkor és csak akkor áll, ha a=b, vagyis a=b=25

Tehát 625 cm^2 a keresett téglalap területe.

2012. febr. 15. 19:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. febr. 15. 19:17