Az elsőnél mi lesz az oldott anyag,és az oldószer?
A másodikat meg nem értem ,úgy ahogy van...
Holnapra kell, péntek óta töröm a fejem rajta,de nem tudom.
Kérlek, segítsetek!
Hülyék kizárva!
2018. jan. 14. 15:47
1/1 anonim válasza:
1.
- Oldószer: víz
- Oldott anyag : ecetsav
- Oldat tömege : 15+35 = 50 g
- c= oldott anyag / oldat * 100 % = 15/50*100 = 30 %
2.
Keverési egyenlettel megoldva :
a*x + b* y = (a+b)*z ahol:
a : első oldat tömege
X : első oldat koncentrációja
b : második oldat tömege
y : második oldat tömege
z : keletkező oldat koncentrációja
125*20+320*12 = (125+320)* z
2500 + 3840 = 445 z
6340 = 445 z
z = 14,25
Az oldat 14,25 % -os lesz