Az elsőnél mi lesz az oldott anyag,és az oldószer?

A másodikat meg nem értem ,úgy ahogy van...

Holnapra kell, péntek óta töröm a fejem rajta,de nem tudom.

Kérlek, segítsetek!

Hülyék kizárva!



2018. jan. 14. 15:47
 1/1 anonim ***** válasza:

1.

- Oldószer: víz

- Oldott anyag : ecetsav

- Oldat tömege : 15+35 = 50 g

- c= oldott anyag / oldat * 100 % = 15/50*100 = 30 %


2.

Keverési egyenlettel megoldva :

a*x + b* y = (a+b)*z ahol:

a : első oldat tömege

X : első oldat koncentrációja

b : második oldat tömege

y : második oldat tömege

z : keletkező oldat koncentrációja


125*20+320*12 = (125+320)* z


2500 + 3840 = 445 z

6340 = 445 z

z = 14,25

Az oldat 14,25 % -os lesz

2018. jan. 14. 19:11