2017. dec. 28. 13:11
1/2 anonim válasza:
Nézzük visszafelé.
Zn (s) + CuSO4 (aq) → Cu (s) + ZnSO4 (aq)
1 mól réz keletkezéséhez kell 1 mól rézszulfát
Móltömegek:
M[Cu]= 63,5 g/mol
M[CuSO4] = 63,5 + 32 + 4*16 = 159,5 g/mol
63,5 g <-- 159,5 g
2 g <------ X g
X= 159,5*2/63,5 = 5
5 g réz-szulfátra van szükség
( Az oldatkészítéshez kell még 45g víz is, de ezt nem kérdezik)
( az ilyen kérdéseknél a CuSO4*5(H2O) szokott lenni a beoldandó anyag... )
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2017. dec. 29. 15:40