Segytség, sürgős Hány gramm réz-szulfátra van szükség a 10, 0% (m/m%) -os rész-szulfát-oldat készítéséhez, ami 2, 00 g réz kiredukálásához szükséges a következő egyenlet alapján: Zn (s) + CuSO4 (aq) → Cu (s) + ZnSO4 (aq)?


2017. dec. 28. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézzük visszafelé.


Zn (s) + CuSO4 (aq) → Cu (s) + ZnSO4 (aq)


1 mól réz keletkezéséhez kell 1 mól rézszulfát


Móltömegek:

M[Cu]= 63,5 g/mol

M[CuSO4] = 63,5 + 32 + 4*16 = 159,5 g/mol


63,5 g <-- 159,5 g

2 g <------ X g


X= 159,5*2/63,5 = 5


5 g réz-szulfátra van szükség


( Az oldatkészítéshez kell még 45g víz is, de ezt nem kérdezik)


( az ilyen kérdéseknél a CuSO4*5(H2O) szokott lenni a beoldandó anyag... )

2017. dec. 28. 17:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2017. dec. 29. 15:40