Valaki el tudná nekem magyarázni a feladatot és a megoldását? Nem igazán értem :/2018. jan. 14. 13:50
1/5 anonim válasza:
Ezt én sem értem. Mivel öntöd össze?
2/5 anonim válasza:
most csak az egyik oldatot írtad le, hogy kiszámoljuk tudnunk kell hogy mivel öntjük össze
3/5 A kérdező kommentje:
300g 20 tömegszázalékos oldattal 😅 ne haragudjatok, ezt kifelejtettem :(
2018. jan. 14. 19:21
4/5 anonim válasza:
töménység = oldott anyag / oldat
Számoljuk ki az összes oldott anyagot!
0,15 * 200 g + 0,2 * 300 g = 30 g + 60 g = 90 g
töménység = 90 g / 500 g = ?
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ❤
2018. jan. 19. 16:44