7. Osztályos kémia - tömegszázalékszámítás Összeöntünk 200 gramm 15 tömegszázalékos oldatot. Hány tömegszázalékos lesz a keletkező oldat?

Valaki el tudná nekem magyarázni a feladatot és a megoldását? Nem igazán értem :/

2018. jan. 14. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. Mivel öntöd össze?
2018. jan. 14. 13:56
 2/5 anonim válasza:
most csak az egyik oldatot írtad le, hogy kiszámoljuk tudnunk kell hogy mivel öntjük össze
2018. jan. 14. 15:34
 3/5 A kérdező kommentje:
300g 20 tömegszázalékos oldattal 😅 ne haragudjatok, ezt kifelejtettem :(
2018. jan. 14. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:

töménység = oldott anyag / oldat


Számoljuk ki az összes oldott anyagot!

0,15 * 200 g + 0,2 * 300 g = 30 g + 60 g = 90 g


töménység = 90 g / 500 g = ?

2018. jan. 14. 19:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ❤
2018. jan. 19. 16:44