Kérlek segítsetek! A megoldás Al2(SO4)3 * 18 H2O, de nekem valahogy nem jön ki! :(2017. nov. 19. 18:01
1/2 anonim válasza:
199 g Al2(SO4)3 + 50 g H2O = 249 g oldat lesz, és a tömegszázalékból kiindulva ebben az oldatban 102,1896 g kristályvízmentes Al2(so4)3 van, ami 0,29867 mol.
249 g oldat - 102,1896 alumínium-szulfát = 146,8104 g H2O van az oldatban, és ennek a 146,8104 g víznek 50 grammja külön lett ugye hozzáadva, ezért az a vízmennyiség ami az alumínium-szulfáttal oldódott be az oldatba, az 146,8104-50=96,8104 g. Ennek a 96,8104 grammnak a moláris tömege 5,37835 mol.
5,37835 mol víz van tehát 0,29867 mol alumínium-szulfát mellett. 0,29867/0,29867=1 mol Al2(so4)3
5,37835/0,29867=18 mol H2O
szóval 1 molhoz 18 mol víz jön. Remélem érthető, ha valahol van kérdésed kérdezz :)
2/2 A kérdező kommentje:
Teljesen érthető, nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2017. nov. 19. 21:17