Tudna valaki segíteni?2016. okt. 25. 21:57
1/1 Arp Du válasza:
A kristályban BaCl2 tömegrésze 208,23/(208,23+2*18)= 0,85
45g *0,85= 38,25 g a kivált BaCl2 tömege
ennek a BaCl2 tömegnek oldódásához ennyi víz kellett (minimum): 38,25g *(100/35,7)= 107,1 g
ez a víz távozott el, 45-38,25= 6,75 g víz beépült a kristályba, 107,1-6,75= 100,35 g párolgott el
(minimum, ha telítetlen volt kezdetben, akkor több)