köszönöm a segítséget2016. okt. 17. 19:54
1/1 anonim válasza:
Mivel tudjuk az oldat térfogatát, és sűrűségét, ezért könnyen ki tudjuk számolni a tömegét, 1.0836*250=270.9g
A felhasznált víz térfogata legyen X, ez esetben a felhasznált víz tömegem 0.9882x. Mivel tudjuk hogy a felhasznált KCl tömege az egész oldat 13%át teszi ki ezért a felhasznált víz egyértelmően a 87%-át.
Ebből felírva 270.9*0.87=0.9982X
X(azaz a víz térfogata) =236.1 cm^3
A felhasznált KCl tömege össz tömegből kivonva a vízé, 270.9-0.9982*236.1=35.2g
Remélem segített :D