Elakadtam egy kémiai számolásnál, Hány gramm KCl-ra és hány cm3 vízre (sűrűsége: 0.9982 g/cm3) van szükség 250 cm3 13 tömeg%-os oldat (sűrűsége: 1, 0836 g/cm3) készítéséhez?

köszönöm a segítséget

2016. okt. 17. 19:54
 1/1 anonim válasza:

Mivel tudjuk az oldat térfogatát, és sűrűségét, ezért könnyen ki tudjuk számolni a tömegét, 1.0836*250=270.9g

A felhasznált víz térfogata legyen X, ez esetben a felhasznált víz tömegem 0.9882x. Mivel tudjuk hogy a felhasznált KCl tömege az egész oldat 13%át teszi ki ezért a felhasznált víz egyértelmően a 87%-át.


Ebből felírva 270.9*0.87=0.9982X

X(azaz a víz térfogata) =236.1 cm^3


A felhasznált KCl tömege össz tömegből kivonva a vízé, 270.9-0.9982*236.1=35.2g


Remélem segített :D

2016. okt. 17. 20:53