Ez a feladat:
Egy számtani sorozat differenciája 6, első három elemének összege –6. Írd fel az első
három elemét és számold ki az első 15 elem összegét!
Előre is köszönöm a válaszokat:)
2018. jan. 7. 18:31
1/5 anonim válasza:
(1)
n. tag: an=a1+(n-1)d
(2)
összeg n-ig: Sn=((a1+an)n)/2
(1)-be an legyen a3, ezt kifejezve:
a3=a1+(3-1)6
(2)-be az előbbit behelyettesítve:
a1=-18
2/5 A kérdező kommentje:
Lehetne egy kicsit részletesebben?:D
2018. jan. 7. 19:03
4/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
Csak az elejét nem értem hogy miért így kell kiszámolni az a2-t valami logikai van ott?:D
2018. jan. 7. 19:17
5/5 anonim válasza:
Páratlan számú elem összege esetén, a középsőhöz viszonyítva "kiesik" a d az egyenletből.