Ezt a számtani feladatot hogy kell?


Ez a feladat:

Egy számtani sorozat differenciája 6, első három elemének összege –6. Írd fel az első

három elemét és számold ki az első 15 elem összegét!



Előre is köszönöm a válaszokat:)



2018. jan. 7. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

[link]

(1)

n. tag: an=a1+(n-1)d

(2)

összeg n-ig: Sn=((a1+an)n)/2


(1)-be an legyen a3, ezt kifejezve:

a3=a1+(3-1)6


(2)-be az előbbit behelyettesítve:

a1=-18

2018. jan. 7. 18:54
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehetne egy kicsit részletesebben?:D
2018. jan. 7. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Így?

[link]

2018. jan. 7. 19:09
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Csak az elejét nem értem hogy miért így kell kiszámolni az a2-t valami logikai van ott?:D

2018. jan. 7. 19:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Páratlan számú elem összege esetén, a középsőhöz viszonyítva "kiesik" a d az egyenletből.
2018. jan. 7. 19:46