1,00dm3 héliumgáz tömege standardállapotban 0,1630 g.
Hány atombol áll a hélium egy molekulája?
2017. dec. 19. 19:43
2/4 anonim válasza:
A hélium nemesgáz, az atomok nem alkotnak molekulát. Persze ezt ki kellene számoni.
Az ideális gáz állapotegyenlete szerint:
pV = nRT
p = 100000 Pa (standard állapot)
V = 0,001 m³
R = 8,31 J/(molK)
T = 298 K (valószínűleg)
n = pV/R/T = 100000 Pa * 0,001 m³ / 8,31 J/(molK) / 298 K = 0,040 mol
Ekkor 1 mol tömege:
0,1630 g / 0,040 = 4,075 g
Mivel a héliumatom moláris tömege 4 gramm, ebből látható, amit az első mondatban írtam.
3/4 anonim válasza:
Kémiában nem nagyon használnak gáztörvényt, egyszerűen ki van mondva, hogy 1 mól gáz standard állapotban 24.5 liter. Ebből egyszerűbben kijön.
4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2017. dec. 27. 17:43