Zupo0110 kérdése:

A kémiaháziban az egyik feladatot nem értem (szerintem hibás xD) aki érti leirná hogy mit kéne kezdenem ezzel a feladattal?


1,00dm3 héliumgáz tömege standardállapotban 0,1630 g.

Hány atombol áll a hélium egy molekulája?



2017. dec. 19. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó az
2017. dec. 19. 20:23
 2/4 anonim ***** válasza:

A hélium nemesgáz, az atomok nem alkotnak molekulát. Persze ezt ki kellene számoni.


Az ideális gáz állapotegyenlete szerint:

pV = nRT


p = 100000 Pa (standard állapot)

V = 0,001 m³

R = 8,31 J/(molK)

T = 298 K (valószínűleg)


n = pV/R/T = 100000 Pa * 0,001 m³ / 8,31 J/(molK) / 298 K = 0,040 mol


Ekkor 1 mol tömege:

0,1630 g / 0,040 = 4,075 g

Mivel a héliumatom moláris tömege 4 gramm, ebből látható, amit az első mondatban írtam.

2017. dec. 19. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Kémiában nem nagyon használnak gáztörvényt, egyszerűen ki van mondva, hogy 1 mól gáz standard állapotban 24.5 liter. Ebből egyszerűbben kijön.
2017. dec. 21. 01:24
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2017. dec. 27. 17:43