Hogyan kell megoldani ezt a matek példát?


gyökalatt x-2-4=0


csak az x-2 van gyök alatt


2010. jún. 2. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
2010. jún. 2. 19:29
 2/3 Walter_Dornberger ***** válasza:

először is ki kell kötni az értelmezési tartományt , X nagyobb egyenlő kettő ( gyök alatt nincs negatív szám)

utána +4 mindkét oldalhoz igy

gyök (x-2) = 4

négyzetre

x-2 = 16

X= 18

2010. jún. 2. 20:22
 3/3 anonim ***** válasza:

1. +4 mindkét oldalhoz, akkor gyökx-2=4

2. négyzetre emelsz, akkor x-2=16

3. +2, akkor x=18

ell.: gyök18-2 -4=0

gyök16 -4=0

4-4=0

0=0

Elméletileg.:)

2010. jún. 2. 20:28